Sıkça Sorulan Sorular

Soru Cevap

VRF Klima Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Düşük işletme maliyeti,

Konforun hızlı bir biçimde sağlanması ve yayılması,

Daha çok kişi için daha fazla konfor sağlanması,

Sistemin yıllık çalışma süresinde artış,

Dış ünitelerin hafifliği, taşınma kolaylığı ve küçük mekanlara gereksinim duymaları,

Kolay dizayn son kullanıcı açısından daha uygun çözümler sunulmasına olanak sağlar.

İhtiyacınıza Uygun İklimlendirme Sisteminin Tesbiti Nasıl Yapılır?

İklimlendirme sistemleri dendiğinde genellikla ısıtma, soğutma, ve havalandırma gereksinimlerini karşılayan sistemleri kastediyoruz. İklimlendirme sistemleri bir binanın projelendirme ve yapım sürecinde planlanıp kurulabileceği gibi inşaatı bitmiş binalarda da da kurulabilirler.

Diğer yandan tesis edilen sistemlerin bakımlarının düzenli, zamanında ve yetkililerce yapılması da işletim giderlerinin minumum düzeyde seyretmesini sağlayacaktır. Bu sayede enerji tasarrufu bakımından da istenilen sonuca ulaşılmış olacaktır.

Asil Mekanik olarak mükemmel ortamlar oluşturmak için hem kurumsal hem de bireysel kullanıcıların her ihtiyacına uygun sistemleri bünyemizde bulunduruyoruz. Bireysel klimalar, ısı pompaları, havalandırma sistemleri, VRF kima sistemleri, sürekli sıcak su çözümleri, hava perdeleri.. Gereksinimlerinize uygun sistemleri Asil Mekanik size uzman kadrosu ve deneyimiyle sunacaktır. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırabilmek için, projelerimizde enerji verimliliği yüksek sistemleri tercih ediyoruz.

VRF Klima Sistemlerinde Fiyat/Performans Oranı En Başarılı Marka Hangisidir?

Mitsubishi Heavy VRF Klima Sistemleri, farklı gereksinimler ve bütçeler için son derece çeşitli bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ürün gamında Mini VRF’lerden ısı pompası modellerine, heat recovery VRF Sistemlerinden su soğutmalı modellere kadar pek çok seçenek bulunduran Mitsubishi VRF sistemleri, fiyat performans oranı bakımından da en avantajlı VRF ürünlerini bünyesinde barındırmaktadır.

Japon teknolojisinin en eski, ünlü ve köklü temsilcilerinden biri olan Mitsubishi Heavy tarihi 1870 senesine dej dayanmaktadır. 150 yıllık bir teknoloji ve bilgi birikiminin ürünü olan Mitsubishi VRF {sistemleri|klimalar|klima sistemleri, büyük küçük bütün binalara uygun VRF klima sistemleri sağlamaktadır. Villalardan hastanelere, otellerden alışveriş merkezlerine her tür yapı için uygun bir Mitsubishi VRF sistemi vardır.

Niçin VRF Klima Sistemlerini Tercih Etmelisiniz?

Günümüzde pek çok binada ısıtma, soğutma ve de sıcak kullanma suyu gereksinimleri için birbirinden ayrı ve birbirinden bağımsız sistemler kullanılagelmektedir. Bu kurulum masraflarının yükselmesinin yanı sıra farklı farklı sistemlerin çok alan işgal etmesine yol açmaktadır. İşletme ve bakım maliyetleri artmakta, çok fazla enerji tüketimi olmaktadır.

Isı geri kazanımlı VRV klimaların seçilmesi durumunda, soğutma, ısıtma ve sıcak su için değişik sistemler gerekmemekte, tüm bu gereksinimler bir tek omurga aracılığıyla sağlanabilmektedir. Binanın bütün ihtiyaçlarının bir tek sistem tarafından sağlanması montaj ve kurulum bakımından da büyük avantajlar sağlamaktadır. Aynı zamanda %50′ye varan elektrik tasarrufu ile de sistem kendini çok kısa bir zamanda amorti etmektedir.

VRF Sistemlerinin Kazançları Nelerdir?

Tüm alanın klima sisteminin kontrolü:

VRF Klimalarda 48 iç üniteye kadar iç ünite aynı yerden kontrol edilebilir. Merkezden yönetim için gereken opsiyonel kumanda cihazları kolaylıkla monte edilebilir ve tesisin yapısına ve kullanımına göre altyapı kolayca tasarlanabilir.
gelişmiş güvenirlik:
Kompresörün başlatılma ve durdurulma sayısını azlaştıran denetimin yanı sıra, döngü her kompresörün mukavemetini ve güvenirliliğini arttırır. Inverter teknolojisi sistemdeki bir inverter kompresörle sağlanırken, diğer standart kompresörlerle de tam kapasite elde edilmesi sağlanır.

Daha düşük işletim maliyeti:
VRF Klimalar ile 150 metreye değin basit borulama olanağı vardır ve R410A soğutucunun kullanımı ile hem işletme giderleri düşürülür hem de monte işleminde kolaylık elde edilir.

VRF Klima Sisteminin Üstünlükleri Nelerdir?

apılan yatırımın en kısa zamanda geri dönmesi,
Çok az yer işgali,
Daha çok kişi için daha fazla konfor kontrolü,
Merkezi klima cihazı ve bireysel klima sistemlerinin her ikisine alternatif tek seçenek olması,
Bireysel ya da tek bir yerden kontrol olanağı sağlaması,
Basit dizayn son kullanıcı nezninde daha uygun çözümler sunulmasına imkan sağlar.

VRV Klimalar Nasıl Çalışmaktadır?

Bir VRV sistemi esasında dış ortama yerleştirilen dış üniteler, bunlara bağlı çok sayıda iç ünite, hassas kontrollü bir otomasyon programı, bakır alaşımlı boru hattı ve boru hattında dolaşacak soğutucu gazdan oluşur. Her bir iç ünitenin ana boru tesisatına bağlanabilmesi için joint adlı Y-tipi bakırdan bağlantı parçaları kullanılır. Gelişmiş kontrol programı ile birbirlerinden bağımsız ortamlar ayrı ayrı kontrol edilebilirken sadece gerekli ortamlar için iklimlendirme yapılır. İhtiyaç duyulmayan alanlar için ise boş yere enerji sarfiyatı yapılmaz. Böylece bütün sistem sadece ihtiyaçlara cevap verecek kadar çalışır ve en az düzeyde enerji tüketir. Bu sayede dış ünitelere kırk sekiz adete kadar değişik kapasitede ve tipte iç ünite bağlanabilir ve her iç ünite bağımsız olarak ya da grup olarak kontrol edilebilir.

VRF Klima Cihazları Sistemleri Yararları Nelerdir?

VRF Klima Düzeneği, bir dış üniteyle gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden fazla iç ünitenin birbirlerinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. VRV Klima Sistemlerinin alışılmış split iklimlendirme cihazları sistemlerinden esas farkı tek bir soğutucu kanalına tercihe bağlı olarak farklı kapasite aralığında bir dış birime birden çok iç ünitenin angaje edilmesi ve ilerlemiş kontrol fırsatıdır.

VRF Klima Cihazı Sistemi Yararları Nelerdir?

-Az ses düzeyi

-Konforun hızlıca sağlanması ve dağıtılması

-Enerji tasarruflu, ozana ziyan vermeyen R410A soğutucu seyyal kullanılması

-Yapı otomasyon sistemine uygun olması

Yukarı Git