Markalar

#

Mitsubishi Heavy yeni VRF serisi olan KXZde nominal beygir gücünü 60 HPye kadar yükseltti. Ofisler, oteller ve büyük tesislerde kullanılması için inverter multi-split sistem olarak Türkiyede uygulanmaya başlandı.

Hava Soğutmalı ve Su Soğutmalı iki farklı sisteminde toplamda 10 serisi bulunan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

8 HPden 48 HPye 2HPlik artışlarla geniş bağlanma yeteneği. Alan tasarruf kombinasyonu ve Enerji verimliliği kombinasyonu seçeneklerinden ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Seçilecek dış ünite ile alan öncelikli veya COP / EER verim öncelikli dizaynlar yapılabilir.

Farklı model ve kapasitede 50 adede kadar iç ünitesiyle birlikte bir dış ünite, bir BC kontrolörü yada dağıtıcı ve bir dizi bölge ya da sistem kontrolöründen oluşmaktadır.

LG gelişmiş klima çözümlerinin son halkası olan değişken soğutucu akış (VRF) teknolojileri üzerine çalışmaktadır.

Her uygulama alanında kullanılabilmesi için oldukça esnek tasarlanmış V4+ VRF ürünü, 8 HPden 64HPye kadar 2 HPlik artışlarla ilerleyen farklı modellerle gereken ihtiyaçları karşılayabilir.

Panasonicin ürün geliştirme politikası, özellikle Avrupa pazarı için geliştirilen 2 borulu, ısı pompalı küçük VRF Klima Sistemi Mini ECOi 6Nnin genişletilmesi ile sürmektedir.

Samsung VRF Klima Sistemi, 3 farklı seri dış ünite barındırmaktadır. DVM-S Serisi yüksek ölçekli, büyük kapasiteli bina ve yapılarda kullanılır. DVM Mini, düşük kapasiteli cihazlardır ve genelde villa, ofis gibi mahallerde tercih edilir. DVM Water ise, Samsung tarafından yeni geliştirilmiş düşük enerji tüketimi ile az yer kaplayan Sulu VRF olarak bilinen sistemdir.

Toshiba VRF Klima Sistemleri, 3 farklı dış ünite serisinden oluşmaktadır.

Sanyo ECO-i Isı Geri Kazanımlı VRF Klima Serisi aynı anda farklı bölgelerin birinde ısıtma birinde soğutma yapabilme seçeneği sunar.

General VRF Klima Sistemleri, yüksek kapasiteli bir sistemdir.

4 HP (10 kW)den 64 HP (180 kW)ye kadar artışlar göstererek ilerleyen Mini VRF, Tek Modüllü Yüksek COPli VRF, İkili Kombinasyon, Üçlü Kombinasyon ve Dörtlü Kombinasyonlu farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Merkezi iklimlendirmede enerjinin korunması, aşağıdaki iki yöntem ile gerçekleştirilir.

Arçelik VRS Klima sistemleri değişken debili kapasite kontrolü sayesinde yüksek enerji verimliliği ve uzun borulama mesafeleri ile her türlü iç ve dış mimari ihtiyaçlar için kusursuz çözümler sağlar.

Klima bakımı bilgi ve tecrübe ister. Bilhassa merkezi iklimlendirme sistemleri mutlaka uzmanlık ister. Bu nedenle ürünün bakımı mutlaka servisimiz VRF klima servis personeli tarafından yapılmalıdır.