Mitsubishi Electric VRF Klima Sistemleri

Farklı model ve kapasitede 50 adede kadar iç ünitesiyle birlikte bir dış ünite, bir BC kontrolörü yada dağıtıcı ve bir dizi bölge ya da sistem kontrolöründen oluşmaktadır.

Mitsubishi Electric City Multi VRF  Klima 6 Farklı Dış Ünite Serisi

1) Mitsubishi Electric Mini Heat Pump S VRF Klima Serisi

City Multi S Serisi küçük ölçekli uygulamalar için hazırlanmıştır. Mini VRF olarak da bilinirler. Genel olarak küçük ofisler ve mağazalarda uygulanır.

2) Mitsubishi Electric Heat Pump Y Serisi VRF Klima Serisi

City Multi Y Serisi büyük ölçekli uygulamalar için hazırlanmıştır. Y serisi iç ünitelerde 50 adet %130 kapasiteye kadar bağlanabilirlik özelliğiyle maksimum mühendislik tasarım seçeneği sağlar.

3) Mitsubishi Electric R2 Serisi VRF Klima Serisi Isı Geri Kazanımlı

City Multi R2 Serisinde BC Kontrol ve ilave bağlantı kumandası ile eş zamanlı olarak ısıtma, soğutma yapabilirsiniz. İlave bağlantı kumandası, CITY Multi R2 Serisinin teknolojik kalbidir ve sahip olduğu likit ve gaz serpantinler dış ünitenin aynı boru içerisinde ve aynı anda ısıtma için buhar ve soğutma için likit karışımı dağıtmasına olarak sunar. R2 serisi iç ünitelerde 50 adet %150 kapasiteye kadar bağlanabilirlik sağlar.

4) Mitsubishi Electric Zubadan Serisi

City Multi Zubadan serisi, -25oC'ye kadar düşen en soğuk kış günlerinde bile kusursuz konfor sağlamak için en gelişmiş uygulamalarla esneklik ve güçlü soğutma - ısıtma kapasitesini birlikte sunar. Bu teknolojinin arkasında belirli sabit uygulamalar sağlayan özel tasarımlı enjeksiyon portu bulunan kompresörüyle sisteme optimum miktarda soğutkan sağlayan flaş enjeksiyon devresi vardır. Bununla birlikte Mitsubishi Electric ZUBADAN -15oC'ye tam ısıtma performansı sağlar ve ısıtmada tek bir sürekli çalışma periyodu 250 dakikaya kadar çıkar. Bu, düşük sıcaklıkta dahi inanılmaz ısıtma performansı demektir.

5) Mitsubishi Electric WR2 Isı Geri Kazanımlı Seri

WR2 serisinin tüm avantajlarına ilave olarak su enerjisi kaynaklı sistem sayesinde, CITY MULTI WR2 serisi, dondurucu soğuklarla ve sahil kesimleri arasındaki geniş iklim koşullarında çok uygundur. Sadece iç ünitelerdeki 2 borulu soğutkan çevrimiyle aynı şekilde ısı geri dönüşümü sağlamayıp ayrıca ısı kaynağı üniteleri arasındaki su çevrimiyle de ısı geri dönüşümü sağlayarak çok daha ekonomik bir sistem sunar.

6) Mitsubishi Electric Su Soğutmalı Sistem WY Serisi

Su kaynaklı sistem soğutma ve ısıtma yapabilir. Su kaynağını kullanan WY serisi condensing üniteler, hava soğutma sisteminin tüm avantajlarına sahiptir. WY serisi Condensing üniteler bina boyut sınırlaması olmaksızın geniş tasarım esnekliğine olanak sağlayan iç ünitelere yerleştirilebilir. Kapasiteye bağlı olarak, 17-50 arası iç ünite modelleri bireysel veya merkezi kontrollü olarak tekli WY serisi condensing ünitelere bağlanabilir. İki borulu sistem, CITY MULTI’ye iç ortam sıcaklığı değişmeksizin soğutma – ısıtma arasında geçiş imkanı sunar.

Mitsubishi VRF Toplam Enerji Tasarrufu

Mitsubishi Electric YHM serisi Akıllı Güç Modülü(IPM) teknolojisini kullanarak kusursuz enerji tüketimi kontrolü sağlar. Bu teknolojiyi kullanarak, içinde bulunulan ortamın daha doğru şekilde kontrolünü sağlayarak binanın ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamak mümkündür. IPM 1 Hz basamaklı kapasite kontrol kullanarak ortamın kontrolünün daha az güç tüketimi ile daha düzgün olmasını sağlar. Ayrıca, IPM teknolojisi kısmi yük durumunda etkili çalışır.

 

Yukarı Git