Hitachi VRF Klima Sistemleri

Hitachi VRF Klima Dış Ünite Serisi

Enerji Tasarrufu Sağlayan Hitachi VRF Merkezi Klima Sistemi SET-FREE

Merkezi iklimlendirmede enerjinin korunması, aşağıdaki iki yöntem ile gerçekleştirilir. Maksimum enerji verimliliği, yalnızca bu iki yöntemin verimli koordinasyonu ile sağlanabilir.

Yönetimsel Enerji Tasarrufu:

Binalarda konfor söz konusu olduğunda, ekipmanın davranışına kısıtlamalar getirilerek veya çalışma ayarları uygun şekilde yapılarak enerji tasarrufu hedefine ulaşılabilir.

Hitachi VRF Klima Sistemleri 5 farklı dış ünite serisinden oluşmaktadır.

1) SET-FREE FSN6Q Heat Pump VRF Klima Sistemi

Dış ünite kapasitesi 8-54 HP arasında değişmekte olup tek ile üçlü kombinasyon arasında değişim göstermektedir. Enerji tasarrufu için öncü teknolojiye sahip yüksek verimlidir. Hitachi, birer enerji tasarrufu harikası olan en yeni SET-FREE FSN6Q serisi klimaları üretmek için yenilikten ve tüm anahtar teknolojilerin optimizasyonundan faydalanmaktadır.

  • Yeni Verimli Fan Pervanesi
  • DC Inverter (DIP-IPM)
  • Yüksek kapasiteli DC Inverter Kompresör
  • DC Fan Motoru
  • Yüksek Performanslı Isı Eşanjörü
  • Aşırı Soğutma Sağlayan Soğutucu Akışkan Çevrimi

2) SET-FREE FSXNQ Isı Geri Kazanımlı VRF Klima Sistemi

Aynı bina içerisinde farklı iklimlendirme ihtiyaçlarını karşılamak için ideal hale getirilmiş ısı geri kazanımlı çalışma sistemidir. Ofis binalarında ve diğer yerlerde, yıl boyunca soğutma ve mevsime göre soğutma ve ısıtma arasında değişiklik ihtiyacı duyulan mekanların bir arada bulunması nedeniyle, aynı anda hem soğutma hem de ısıtma yapabilen klimalara duyulan ihtiyaç artmaktadır. Bir klima sistemine duyulan çeşitli ihtiyaçları karşılayabilmek amacıyla, Hitachi VRF binalar için "SET-FREE FSXNQ" adlı yeni bir multi-split klima sistemi geliştirmiştir.

3) SET-FREE Mini & IVX Mini VRF Klima Sistemi

4 HP, 5 HP ve 6 HP kapasiteli modeller halinde sunulan gelişmiş SET-FREE mini VRF Klima sistemi, daha fazla verimliliğe ve daha yüksek COP değerine sahiptir. Ayrıca, sistemde kullanılan R410A soğutucu akışkan sıfır ozon tüketim potansiyeli ile çevre dostudur.

4) SET-FREE Önden Atışı VRF Klima Sistemi

Dış ünite kapasitesi 8,10 ve 12 HP arasında değişmektedir. Kompakt bir yapıya sahiptir, fakat yüksek performanslı bir multi-split klima sistemi ile kıyaslanabilir montaj koşulları sağlar. Kompakt ve hafif yapısı, taşınmasını ve montajını kolaylaştırır.

5) SET-FREE WS Serisi Su Soğutmalı VRF Klima Sistemi

Hitachi su soğutmalı multi-split klima sistemi, su soğutmalı kontrol teknolojisini, multi-split kontrol teknolojisini, DC inverter teknolojisini, çevre dostu R410A soğutucu akışkanı kullanımını, hava soğutmalı multi-split inverter klima ve su soğutmalı kondenser ünitesinin avantajlarını bir araya getirir. Soğutma ve ısıtma işlemi için deniz, toprak, endüstriyel atık ısısı ve kentsel atık suyunun düşük değerli ısısından faydalanarak büyük enerji tasarrufu sağlar.

Yüksek Verimli Scroll Kompresörlerde Öncü Sektör Eğilimleri

1983 yılında, Hitachi dünyanın ilk scroll klima kompresörünü icat etti ve patent altına aldı. Scroll kompresörün geliştirilmesinde ve ürütimde yaklaşık 30 yıllık profesyonel deneyim sayesinde daha gelişmiş teknoloji, daha yüksek kalite ve daha fazla güvenilirlik sunulmaktadır. 2003 yılında Hitachi, dahili yağ ayırma fonksiyonuna sahip olan ilk yüksek basınç bölümlü scroll kompresörü sektöre tanıttı. Aynı zamanda, R410A soğutucu akışkanın yüksek basınç özellikleri göz önünde bulundurularak asimetrik scroll disk geliştirildi ve yatak yapısı güçlendirilerek kompresörün verimliliği ve güvenilirliği artırıldı. 2008 yılında Hitachi, SET-FREE Merkezi Klima sistemlerinde en son teknolojiyi barındıran büyük kapasiteli scroll kompresörleri kullanmaya başladı.

 

 

 

Yukarı Git